• QNAP TS-351-2G

Symbol: TS-351-2G
Brak towaru
1873.71
1873.71
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2-3 dni
Cena przesyłki 0
Kurier (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Kurier Inpost 0
Paczkomaty InPost 12
Poczta Polska 15
Poczta Polska (Pobranie) 20
Dostępność 0 szt.
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

30% użytkowników produktów QNAP wybiera dla swoich serwerów NAS konfigurację macierzy dyskowej RAID 5, która zwiększa bezpieczeństwo danych i wydajność systemu przy optymalnym wykorzystaniu przestrzeni. 3-wnękowy model TS-351 nie tylko pozwala skonfigurować na serwerze NAS macierz RAID 5 o minimalnej możliwej liczbie dysków, ale jest też wyposażony w gniazda dysków SSD M.2 i funkcję automatycznego warstwowania pamięci masowej w celu uzyskania optymalnej wydajności systemu. Serwer TS-351 może również pełnić rolę domowego centrum rozrywki do transmisji strumieniowych oraz udostępniania zdjęć, muzyki i filmów w każdym zakątku domu, a nawet poza nim. Dzięki minimalistycznemu wzornictwu serwer TS-351 wpasowuje się idealnie w przestrzeń domową jako centrum cyfrowej rozrywki.

 

Zbuduj bezpieczną, 3-dyskową macierz RAID 5, aby cieszyć się optymalnym wykorzystaniem przestrzeni i ochroną przed awarią jednego dysku.

 

 

Sprzętowe dekodowanie H.264 i transkodowanie w czasie rzeczywistym oraz bezpośrednie odtwarzanie multimediów przez wyjście HDMI Full HD 1080p.

 

 

Zainstaluj dyski SSD we wbudowanych gniazdach PCIe (Gen2 x1, o rozdzielczości do 500 MB/s) NVMe M.2, aby stosować pamięć podręczną przyspieszającą pracę serwera.

 

 

Wygodnie zbieraj w jednym miejscu wszystkie pliki multimedialne, organizuj je, przeglądaj i udostępniaj.

 

 

 

Technologia Qtier™ i pamięć podręczna SSD zapewniają optymalną wydajność pamięci masowej przy nieprzerwanej pracy.

 

 

 

Migawki zawierają kompletny obraz stanu systemu i danych, co pozwala chronić pliki i dane przed przypadkowym usunięciem i atakami szkodliwego oprogramowania.

 

Wysoka wydajność z dwóch rdzeni

Model TS-351 zaprojektowano z myślą o środowiskach domowych i małych biurach, więc pozwala on wygodnie zarządzać plikami i cieszyć się rozrywką multimedialną przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu ochrony danych. Serwer wyposażono w dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® J1800 2,41 GHz (z przyspieszeniem do 2,58 GHz), 2 GB lub 4 GB pamięci DDR3L (z możliwością rozbudowy do 8 GB) oraz wnęki dysków 3,5 cala SATA 3 Gb/s i 6 Gb/s. Obsługa 256-bitowego szyfrowania AES folderów udostępnionych i całych woluminów pozwala chronić poufne dane firmy przechowywane na serwerze NAS przy utrzymaniu wysokiej wydajności systemu.

Przesyłanie plików w systemie Windows (1 x 1GbE)
 • Pobieranie
  • 113 MB/s
 • Wysyłanie
  • 112 MB/s
Przesyłanie plików w systemie Windows z szyfrowaniem (1x 1GbE)
 • Pobieranie
  • 103 MB/s
 • Wysyłanie
  • 89 MB/s

 

Testy przeprowadzono w laboratoriach QNAP. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
NAS: TS-351
System operacyjny: QTS 4.3.4
Typ woluminu: RAID 5; 3 x ST1000NM0033-9ZM173 SN03
Komputer kliencki: Windows 10, Intel® Core™ i7-6700 3,40 GHz, 64 GB RAM

Elegancki wygląd i wydajny przepływ powietrza

Model TS-351 wyróżnia się eleganckim wyglądem połączonym z nowoczesną konstrukcją zapewniającą wydajny przepływ powietrza i usprawnione chłodzenie, co pozwala utrzymywać wysoką wydajność pracy nawet pod dużym obciążeniem. Instalowanie dysków twardych 3,5 cala nie wymaga użycia narzędzi, co upraszcza instalację i utrzymanie systemu, a kontrolki LED na przednim panelu w czytelny sposób pokazują bieżący stan systemu.

Dyski SSD M.2 jako pamięć podręczna lub wydajna warstwowa pamięć masowa

Serwer TS-351 obsługuje pamięć podręczną SSD i jest wyposażony w dwa gniazda M.2 do instalacji sprzedawanych osobno dysków SSD M.2 PCIe (Gen2 x1, o rozdzielczości do 500 MB/s) NVMe formatu 2280, które pozwalają wymiernie przyspieszyć obsługę aplikacji intensywnie korzystających z operacji we/wy. Co więcej, zastosowana w modelu TS-351 technologia automatycznego warstwowania Qtier™ pozwala na bieżąco i nieprzerwanie optymalizować wydajność pamięci masowej obejmującej dyski SSD M.2, dyski SSD 2,5 cala i dyski twarde o dużej pojemności. W nowej wersji Qtier™ 2.0 wprowadzono inteligentne wykrywanie operacji we/wy przy użyciu przestrzeni rezerwowanej w warstwie pamięci masowej SSD, pełniącej funkcję dodatkowego bufora. Umożliwia to sprawne obsługiwanie nagłych skoków operacji we/wy, a tym samym maksymalne wykorzystywanie zalet dysków SSD.


Uwaga: 
1. Tylko trzecia wnęka dysków serwera TS-351 obsługuje pamięć podręczną SSD. Tacki do dysków twardych i SSD 2,5 cala można zakupić w sklepie internetowym QNAP.
2. Dyski SSD M.2 są sprzedawane osobno. Dyski SSD M.2 mogą się nagrzewać podczas intensywnej pracy, więc zaleca się instalowanie na nich radiatora.

Optymalizacja wydajności dysków SSD z dodatkowym zapasem alokacji

Ceny dysków SSD wciąż spadają i są już w zasięgu użytkowników domowych i małych firm, więc jest to najlepszy moment na wprowadzenie dysków SSD do swojego serwera NAS w celu zwiększenia wydajności, przyspieszenia kopii zapasowych plików, poprawy płynności odtwarzania multimediów i optymalizowania aplikacji zwirtualizowanych. W najnowszym systemie QTS 4.3.5 możliwości dysków SSD zostały dodatkowo rozszerzone dzięki obsłudze zwiększonego zapasu alokacji w programowo definiowanych macierzach RAID dysków SSD. Pozwala to przydzielać dodatkowy zapas alokacji wynoszący od 1% do 60%, aby uzyskać optymalną szybkość zapisu swobodnego na dysk SSD oraz zwiększać jego trwałość i żywotność. Odpowiednie ustawienie zapasu alokacji dysków SSD pozwala instalować w serwerze TS-351 ekonomiczne dyski SSD klasy konsumenckiej i cieszyć się wydajnością i niezawodnością zbliżoną do dysków SSD klasy korporacyjnej.

Migawki chronią dane przed oprogramowaniem typu ransomware

Migawki ułatwiają zapewnienie ochrony danych, ponieważ zapisują pełny stan systemu NAS wraz z metadanymi. Migawkami można wygodnie zarządzać w Menedżerze pamięci masowej i migawek lub w aplikacji File Station, a w razie awarii wykorzystać je do szybkiego przywrócenia sprawności systemu. W systemach QNAP stosowane są migawki blokowe, w których zapisywane są tylko te dane, które uległy zmianie od poprzedniej migawki. Pozwala to oszczędzać miejsce na dysku, a dodatkowo bardzo przyspiesza tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych. Model TS-351 z 4 GB pamięci RAM obsługuje maksymalnie 256 migawek na serwer NAS i maksymalnie 256 migawki na wolumin lub jednostkę LUN.

Serwer NAS jako centrum rozrywki

Model TS-351 całkowicie odmienia dostęp do zdjęć, muzyki i filmów w domu i poza nim. Obsługuje nawet zdjęcia i filmy panoramiczne 360°!

 
 
Rób zdjęcia, kiedy chcesz i gdzie chcesz — i zarządzaj nimi w aplikacji Photo Station. Organizuj zdjęcia według folderów lub albumów i przeglądaj je w kilku różnych trybach.

 

 

Dzięki inteligentnym listom odtwarzania, zaawansowanym funkcjom wyszukiwania i przyjaznemu interfejsowi użytkownika aplikacja Music Station to znacznie więcej niż tylko odtwarzacz muzyki.

 

 

Ciesz się swoimi filmami z aplikacją Video Station z inteligentnymi kolekcjami, zaawansowanym wyszukiwaniem i łatwym udostępnianiem. Możesz nawet importować informacje o posiadanych filmach z różnych internetowych baz danych!

 

Optymalne odtwarzanie multimediów niezależnie od urządzenia

Nieważne, czy odtwarzasz pliki multimedialne z komputera, czy z urządzenia mobilnego — teraz zawsze możesz się cieszyć płynnym odtwarzaniem. Serwer TS-351 możesz też podłączyć bezpośrednio do portu HDMI telewizora lub monitora.

Kompletne domowe centrum rozrywki z elastycznymi funkcjami przesyłania strumieniowego

Wykorzystaj serwer TS-351 jako domowe centrum multimedialne, aby przesyłać strumieniowo zdjęcia, muzykę i filmy na komputery, telewizory, urządzenia mobilne oraz urządzenia Apple TV®, Google Chromecast™ i odtwarzacze obsługujące DLNA®. 

 

Zainstaluj aplikację Plex® Media Server i przesyłaj strumieniowo pliki multimedialne z serwera NAS na urządzenia mobilne, urządzenia obsługujące DLNA® i popularne odbiorniki strumieniowe, w tym Roku®, Apple TV®, Google Chromecast™ i Amazon Fire TV®.

 

 

 

Aplikacja QVHelper umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie plików multimedialnych i list odtwarzania muzyki z serwera QNAP NAS do odtwarzacza VLC.

 

 

 

 

Aplikacja Qmedia umożliwia łatwe przesyłanie strumieniowe muzyki, zdjęć i filmów do telewizorów i dekoderów z systemem Android.

 

 

 

Video HD to darmowy dodatek do oprogramowania KODI™ łączący funkcje przesyłania strumieniowego i dekodowania wideo platformy KODI z pełną obsługą możliwości aplikacji Video Station.

 

Porady zwiększające produktywność pracy

Serwer TS-351 to inteligentne rozwiązanie NAS do profesjonalnego zarządzania plikami poprzez integrację bogato wyposażonych aplikacji do przechowywania, synchronizacji, wyszukiwania i archiwizowania plików. Możesz w prosty sposób otwierać pliki z różnego rodzaju urządzeń, w tym pamięci USB i telefonów komórkowych, błyskawicznie synchronizować pliki z urządzeniami znajomych i współpracowników, szybko znajdować potrzebne pliki oraz automatycznie organizować dokumenty i pliki multimedialne. Z serwerem TS-351 oszczędzasz czas, aby żyć wydajniej i bardziej produktywnie.

 

Całościowe rozwiązanie obsługi wielopunktowych kopii zapasowych

Aplikacja QNAP Hybrid Backup Sync pozwala scentralizować zadania tworzenia, odtwarzania i synchronizowania kopii zapasowych oraz łatwo przesyłać dane z serwera TS-351 na serwery zdalne, pamięci masowe USB (z funkcją szybkiego kopiowania) lub inny serwer QNAP NAS, jak również do usług chmurowych. Dzięki aplikacji Qsync można też w każdej chwili uzyskiwać dostęp do plików na serwerze NAS z komputerów stacjonarnych, laptopów i urządzeń mobilnych powiązanych z serwerem TS-351. Na serwerze TS-351 można również w prosty sposób zapisywać kopie zapasowe danych z systemów Windows® i Mac®, używając narzędzia QNAP NetBak Replicator lub Apple Time Machine®.

Serwer NAS jako system monitoringu

Nowe rozwiązanie monitoringu QNAP QVR Pro umożliwia wydzielenie na serwerze TS-351 dedykowanego, niezależnego miejsca do magazynowania danych monitoringu oraz maksymalne wykorzystanie skalowalności i łatwości zarządzania z poziomu systemu QTS. Aplikacja QVR Pro upraszcza zarządzanie kamerami, przydzielanie przestrzeni dyskowej, wyświetlanie obrazu na żywo z kamer i odtwarzanie nagrań. Dostępna jest też aplikacja mobilna QVR Pro Client dająca dostęp do danych monitoringu z dowolnego miejsca, a z aplikacją QUSBCam2 możliwe jest używanie kamer internetowych USB jako kamer sieciowych ONVIF.

 • 5,000+

  compatible IP cameras

 • 8

  liczba bezpłatnych kanałów kamer IP

 • 128

  maks. liczba kanałów kamer IP

 • QUSBCam2

  nagrywanie z kamer internetowych USB

Elastyczna i ekonomiczna rozbudowa pamięci masowej

Gdy zaczyna się kończyć miejsce, potrzebny jest łatwy sposób na zwiększenie pojemności pamięci masowej. Z rozwiązaniami QNAP jest kilka sposobów na rozbudowę przestrzeni dyskowej serwera NAS w miarę rozwoju firmy i wzrostu ilości danych.

VJBOD

Mechanizm wirtualnych grup JBOD (VJBOD) umożliwia zwiększanie pojemności pamięci masowej poprzez wykorzystanie nieużywanej przestrzeni innego serwera QNAP NAS. Model TS-351 umożliwia zainstalowanie maksymalnie 8 serwerów QNAP NAS jako dysków lokalnych.

 

 

 

Zwiększanie pojemności macierzy RAID

Poszczególne dyski macierzy RAID można wymieniać podczas pracy na dyski o większej pojemności, aby możliwości serwera QNAP NAS dotrzymywały kroku potrzebom biznesowym.

 

 

 

Migracja na nowy serwer NAS

Przenieś dyski ze starego serwera QNAP NAS do nowego modelu o większej pojemności, zachowując wszystkie dane i ustawienia konfiguracyjne.

 

 

Więcej aplikacji zwiększających produktywność


 

 

 

QmailAgent

Aplikacja pocztowa do centralnego zarządzania wieloma kontami e-mail, przełączania się między kontami, tworzenia kopii zapasowych wiadomości na serwerze NAS oraz utrzymywania bezpieczeństwa i poufności korespondencji i danych osobowych.

 

 

 

IFTTT Agent

Aplikacja umożliwiająca używanie popularnej usługi internetowej automatyzacji do łączenia serwera QNAP NAS z urządzeniami mobilnymi i aplikacjami poprzez niestandardowe aplety serwera NAS.

 

 

 

 

DJ2 Live

Nadawanie na żywo za pośrednictwem serwera QNAP NAS oraz przesyłanie strumieniowe do usług chmury publicznej. Nagrania są zapisywane bezpośrednio na serwerze NAS, gdzie można je później odtwarzać.

 

 

 

 

 

Browser Station

Rozwiązanie umożliwiające zdalny dostęp do lokalnych zasobów sieci LAN poprzez przeglądarki internetowe hostowane na serwerze NAS, które pozwala zrezygnować ze skomplikowanego konfigurowania dostępu VPN.

 

 

 

 

Mattermost

Z aplikacją Mattermost serwer QNAP NAS zamienia się w platformę komunikacji zespołowej z obsługą wiadomości błyskawicznych oraz centralnym przechowywaniem wszystkich rozmów i plików.

 

 

 

 

Aplikacje mobilne

Używaj aplikacji mobilnych QNAP, aby uprościć dostęp do plików, zarządzanie serwerem NAS oraz korzystanie z rozrywki multimedialnej i funkcji monitoringu, jak również pobierać zadania na urządzenia mobilne.

 Jesienne promoProcesor Dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® J1800 2,41 GHz (maksymalnie 2,58 GHz)
Pamięć systemowa 2 GB DDR3L (1 x 2 GB)
Maksymalna pojemność pamięci 8 GB (2 x 4 GB)
Gniazdo pamięci 2 x gniazda SODIMM
Pamięć flash 512 MB pamięci flash NAND
Wnęka dysków 3 x dyski twarde/SSD 3,5/2,5 cala z możliwością wymiany podczas pracy

Uwaga:
1. Wnęki dysków 1 i 2 obsługują interfejs SATA 3 Gb/s, wnęka dysku 3 obsługuje interfejs SATA 6 Gb/s
2. Tacki do dysków twardych i SSD 2,5 cala są dostępne w sklepie internetowym QNAP
Gniazdo dysku M.2 SSD 2 x gniazda M.2 PCIe (Gen2 x1, o rozdzielczości do 500 MB/s) NVMe 2280

Uwaga:
1. Dysk SSD M.2 nie jest standardowo dostarczany z urządzeniem.
2. Dyski SSD M.2 mogą nagrzewać się podczas pracy. Zaleca się zainstalowanie na dysku SSD M.2 radiatora firmy QNAP lub innego producenta.
Wyjście HDMI 1 x HDMI v1.4a
Port Gigabit sieci Ethernet 1 x Gigabit RJ45
Port USB 1 x USB 3.0
2 x USB 2.0
Dźwięk 1 x głośnik wbudowany
1 x wyjście liniowe jack 3,5 mm

Uwaga: Nie można jednocześnie używać głośników i wyjścia liniowego jack.
Wskaźniki LED Status/Zasilanie, LAN, USB, dyski twarde 1-3, dyski SSD M.2 1-2
Przyciski Zasilanie, reset, szybkie kopiowanie USB
Ostrzeżenie systemowe Brzęczyk lub inteligentne monity głosowe
Format Tower
Wymiary (wys. x szer. x głęb.) 142 x 150 x 260,1 mm
5,59 x 5,9 x 10,24 cala
Pobór mocy (W) Z dyskami twardymi w trybie gotowości: 13,21 W
Podczas pracy: 25,63 W
(z 3 dyskami twardymi i 2 dyskami SSD M.2)

Dysk twardy: WD10EFRX
Dysk SSD M.2: INTEL SSDPEKKW12 128G
Poziom dźwięku Ciśnienie akustyczne (LpAm): 21,8 dB(A)
Waga Waga netto: 1,64 kg (3,62 funta)
Waga brutto: 2,69 kg (5,93 funta)
Temperatura robocza i wilgotność względna 0-40°C, wilgotność względna 5-95% bez kondensacji, temperatura mokrego termometru: 27°C (80,6°F)
Gniazdo bezpieczeństwa Gniazdo linki zabezpieczającej Kensington
Wentylator 1 x wentylator inteligentny 9cm (12 V DC)
Zasilacz Zasilacz 65 W, 100-240 V AC


Gwarancja: Producenta (24m)
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie